Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na možnost zaměstnání držitele průkazu ZTP/P

Autor Petr Čumpelík
Předmět dotaz na možnost zaměstnání držitele průkazu ZTP/P
Dotaz

Dobrý den.Měl by jsem na Vás jeden dotaz.Mohl by jste mi poradit jak je to ted se zaměstnáváním osob se zdr.postižením.Jsem držitelem průkazu ZTP/P a pracuji z domova již 5 let.Poslední můj zaměsnavatel mi musel dát výpověd s toho důvodu,že prý vznikla nějaká novelizace zákona ( bohužel nevím jakého ) až kvůli té novelizaci by jsem musel docházet do firmy,což je pro mne nereálné,jelikož ta firma má pobočky pouze v Liberci a v Praze a já jsem z Ústí nad Labem + ještě je tam prý i změna ve výši zákonné výplaty.Tak jsem se Vás chtěl zeptat jestli se nechystá nějaká další novela která by toto rušila,když už konečně padla tato hrozná vláda,nebo jestli by jste mi neporadil na koho se obrátit.Děkuji předem za Vaší odpověd.S pozdravem Petr Čumpelík

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Čumpelíku,

od vašeho zaměstnavatele je to nekorektní postup. Došlo opravdu k úpravě zákona o zaměstnanosti. V případě domácích pracovníků již zaměstnavatel nemá nárok na příspěvek na režijní náklady, které může uplatnit při zaměstnávání OZP. je to logický postup, protože u domácích pracovníků zaměstnavatel žádné režijní náklady nemá. netopí zaměstnanci, neplatí nájem za pracoviště, nespotřebovává tolik energie a podobně. Zaměstnavatelé chtějí maximalizovat svůj zisk při zaměswtnávání OZP a jakmile přijdou o jakoukoliv dotaci, hned místa ruší. je to neseriózní postup. Režijní náklady na domácí pracovníky již určitě nebudou navráceny do zákona, protože se jedná o tunelování státního rozpočtu.

S pozdravem Václav Krása