Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na invalidní důchod

Autor
Předmět dotaz na invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den, mám dotaz ohledně plného inval.důchodu, muj tatka (OSVČ)má firmu s bratrem a byl mu přiznán plný invalidní důchod, může dostávat od bratra finance na svůj učet jako výdělek z firmy?má obavu, aby mu důchod nesebrali, z dův.přírustku financí každý měsíc na jeho účtu?Děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

myslím si, že Vás otec nemusí mít obavy z toho důvodu, že mu bratr posílá nějaké peníze z firmy. Důležité je, aby neměl pracovní poměr větší než 3 hodiny denně. Pokud je OSVČ, tak ke kontrole musí uvést, že pracuje jen příležitostně, nejvíce však 3 hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.