Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na ID III stupně

Autor Jitka Plaňková
Předmět Dotaz na ID III stupně
Dotaz

Dobrý den,

byl mi vyměřěn ID III stupně, pracovala jsem jako zaměstnanec a teď nevím co se mnou bude v mém zaměstnání. Mohu dostat výpověď? Mám nárok na odstupné?

Děkuji za odpověď

S pozdravem

Jitka Plaňková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Plaňková,

pokud s Vámi zaměstnavatel ukončí pracovní poměr ze zdravotních důvodů nemáte nárok na odstupné. Pokud máte v rozhodnutí, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných pracovních podmínek, můžete normálně pracovat. Pokud však tuto klauzuli v rozhodnutí nemáte, měla byste si snížit úvazek na třetinu, jinak můžete o ID přijít.

S pozdravem Václav Krása