Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na id

Autor lada levai
Předmět dotaz na id
Dotaz

Dobry den,mam dotaz na konci roku 2011 mi byl přiznan id 2 stupně,bylo mi sděleno že v praci pro mne nemají misto tak mě propustili dohodou a ja šel na pracak bylo mi přiznana podpora v nezaměstnanosti. Ja se mezi tím odvolal na posudek o invaliditě a dnes mi přišlo oznamení že mi byla přiznana invalidita 3 stupně a to zpětne od prvního posudku ted budu muset veškerou podporu asi vracet a to zpětně nebo mohu odmitnout zpětné vyrovnaní děkuji za odpověd s uctou ladalevai

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Levai,

předal jsem Váš dotaz do poradny NRZP ČR.

S pozdravem Václav Krása

Dobrý den,

 

předseda naší organizace, Bc. Krása, mi předal k vyřízení Váš dotaz.

 

Podle zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti nemají osoby, které jsou poživatelé invalidního důchodu pro invaliditu 3. stupně nárok na podporu v nezaměstnanosti. Z tohoto důvodu jste s přiznáním invalidního důchodu ztratil na podporu v nezaměstnanosti nárok a to ke dni přiznání invalidního důchodu.

 

Jelikož Vám však bude zároveň zpětně doplacen invalidní důchod, můžete z této částky uhradit vyplacenou podporu v nezaměstnanosti.

 

V případě, že by výše invalidního důchodu byla nižší než vyplacená podpora v nezaměstnanosti, máte právo požádat o splátkový kalendář a uhradit přeplatek podpory postupně.

 

Odmítnout zpětné doplacení bohužel nemůžete.

 

S pozdravem

Bc. Jitka Vrchotová, DiS.
vedoucí Poradny NRZP ČR
(+ poradenství ve znakovém jazyce)
tel.(SMS): 736 105 585,  tel. a fax: 266 753 431