Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na duchod

Autor anna lukesova
Předmět dotaz na duchod
Dotaz Zdravim a do noveho roku preji vsechno nejlepsi.Mam dotaz.Tyka se meho manzela.Pobira invalidni duchod 1 nekolik let.CHodi do prace a letos dosahne 14.cervence starobni duchod.Muze odejit o 2 mesice driv aniz by mu byl duchod kracen.myslim financne.Dekuji moc za odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lukešová,

každý dřívější odchod do starobního důchodu se projeví na jeho výši. Je lepší, kdyby manžel byl například v pracovní neschopnosti nebo pokud by ztratil zaměstnání před dovršením věku starobního důchodu,je lepší se evidovat na ÚP jako nezaměstnaný a požádat si o starobní důchod až při dovšení řádného věku.

S pozdravem Václav Krása