Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na Dohodu o pracovní činnosti

Autor Jana Marunová
Předmět Dotaz na Dohodu o pracovní činnosti
Dotaz

Dobrý den,jsem v ČID,mohu mít od dvou různých zaměstnavatelů sepsány dvě Dohody o pracovní činnosti?Pokud ano,jaký je nárok v mé pracovní neschopnosti a prosím o upřesnění sociálního pojištění ? Předem děkuji   Jana.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marunová,

skutečnost, že pobíráte ČID Vás nijak neomezuje v uzavírání pracovních snluv. Zákoník práce omezuje uzavřené pracovní smlouvy maximálně na 1,5 úvazku, tj. 12 hodin denně. Sociální pojištění Vám automaticky sráží Váš zaměstnavatel, a to z každého pracovního poměru. Pokud jde o dávky v pracovní neschopnosti, ty jsou také vypláceny z každého pracovného úvazku zvlášt.

S pozdravem Václav Krása