Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na asistenta pokud jsem zaměstnán na 75% úvazek

Autor Jiří Spurný
Předmět Dotaz na asistenta pokud jsem zaměstnán na 75% úvazek
Dotaz

     Dobrý den, vážený pane Krása, prosím Vás o informaci ,zda nějaký zákon, nebo vyhláška upravuje povinnost zamestnavatele, pokud zaměstnává osobu ZTP/P snížena pracovní schopnost o 70 % nárok na asistenta pro tuto osobu.

Děkuji Vám za informaci a jsem s pozdravem.

Jiří Spurný.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Spurný,

zákon o zaměstnanosti nestanoví explicitně povinnost zaměstnavatele mít asistenta pro konkrétního zaměstnance. Je to tak, že zaměstnavatel, který zaměstnává více než 50 % osob se zdravotním postižením dostává příspěvek na každou takovou osobu, podle § 78, zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, a to ve výši od 1. 1. 2019 13 000 Kč. Předpokládá se, že z těchto prostředků bude financovat i asistenty, pokud je potřebuje. Pokud se jedná o volný trh práce, tak zaměstnavatel za zaměstnávání OSZ obdrží 48 000 Kč ročně a má ještě mírnou slevu na dani z příjmů. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.