Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na §

Autor jaroslava.z
Předmět dotaz na §
Dotaz

DOBRÝ DEN,SYNOVI  BYL  V  ROCE  1992 PŘIZNAN  PID A  V  ROCE 2010 PRISPEK  NA  BEZMOC. MA  2 ST.  POSTIZENI. DUCHOD  JE  PRIZNAN  PODLE  §33/2  ZAK.C 100/88. NEVIM  CO  TYTO  DATA  ZNAMENAJI.  NASKYTLA  SE  PRACE KTEROU  BY  MOHL  VYKONAVAT DOMA  A  HLAVNE BY  SE  S  NI  ZABAVIL. MAM  OBAVY  ABY  MU  NEBYL  KRÁCEN  PID  NEBO  PRISBEVEK  NA  BEZM.  MUZETE  MI  PORADIT?  DEKOJI  JARKA

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jaroslavo,

příspěvek na péči se při pracovní aktivitě nijak nesnižuje a Váš syn může bez problémů praovat. Důležitější je podle jakého ustanovení mu byl přiznán PID. Pokud mu byl přiznán PID podle § 39, Odst. 1 písm. b) - pro obecne stížené životní a pracovní podmínky, může si Váš syn vydělávat bez omezení. Pokud má však stanoven důchod podle Písm. a) stejného paragrafu a odstavce, potom může dojít k novému posouzení nároku na důchod.

S pozdravem

Václav Krása