Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz možností zaměstnání

Autor Zemek Franta
Předmět Dotaz možností zaměstnání
Dotaz

Vážený pane Kráso,

Jsem v tak zlé životní situaci,že nevím z které do které.Přesto se Vás zeptám zda osoba čid ve druhém stupni a s příspěvkem druhého stupně,může pracovat,pokud by byla specielně vytvořeno pracovní místo na pár hodin..Je to sice špatná otázka ale situace je zlá. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zemku,

při pobírání ID II. stupně a s PnP II. stupně nemáte prakticky žádné omezení v pracovní činnosti. Pokud by se jednalo o speciálně vytvořené pracovní místo, tak si vůbec nemusíte dělat starosti.

S pozdravem Václav Krása