Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ke snížení ID, k vůli práci v chráněné dílně

Autor Hana
Předmět Dotaz ke snížení ID, k vůli práci v chráněné dílně
Dotaz "Dobrý den, dnes mi byl snížen ID III.stupně na II. stupeń. Pracuji v chráněné dílně na 6 hodin. Na míň mě nikdo nezaměstná. Mám po infarktu myokardu ECHO-obraz dilatované LK,bez hypertrofie LK, s těžkou poruchou kinetiky LK a těžkou dysfunkcí LK.. EF LK 25-30 % max. větší LK, akineza celého hrotu, septa a apikoanterálně, jinde je hypokineza,neni Ao stenoza, Mi regurgitace malá , až střední, není výpotek.Trvá dysfunkce LK, bez změny, jako dříve. Paní mi oznámila, že i když je můj zdravotní stav neměnný, tak mi k vůli práci v chráněné dílně i na zkrácený úvazek snižuje stupeň ID. Ještě mi byl k vůli opakované fibrilaci síní implantován ICD. Jednou jsem měla bezvědomí. Zvažuji odvolání, výsledky vyšetření z tohoto měsíce jsou zhoršeny o Nyha III.-IV., která před deseti lety byla II.-II. a dostala jsem III. ID. Dnes mi to nestačilo. Můžete mi prosím poradit, jak mám postupovat? Důchod nepokryje nároky na bydlení a na životní potřeby mě a syna, který příští rok teprve bude maturovat. Práci potřebuji, když jsem ji neměla , měli jsme se synem 10,-kč na den.Moc děkuji za Váš čas a odpověď. Hanka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

musíte do 30 dnů podat námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Stačí, když napíšete, že podáváte námitku proti rozhodnutí o snížení stupně ID. přiložte kopie rozhodnutí a případně Vaše poslední zdravotní zprávy. Musíte uvést, že došlo ke zhoršení Vašeho zdravotního stavu. Možná byste se mohla se zaměstnavatelem domluvit, že bude uvádět nižší úvazek při stejném platu.

S pozdravem Václav Krása