Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz k pracovni cinosti pri PID

Autor Veronika Šourková Mackova
Předmět Dotaz k pracovni cinosti pri PID
Dotaz Dobry den pane Krasa,mám dotaz.Mam PID 3 stupně $ 39odst.1 zákona č.155/1995 .Pokles práv schopnosti o 70% a nadále nesplňuje podmínky úst.&6 vyhl.c.359/2009 Sb.Manzel se se mnou rozvedl a ja mam dve deti 16 a 12 let.Ex nic navíc detem mimo alimentu nepřispívá a ja mam nic duchod 9008kc.Proste neviziju.Mohu si něco přivydělat?Dekuji VAM ZA ODPOVĚĎ.V.Š

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Macková,

samozřejmě, že si přivydělat můžete i při pobírání III. stupně ID. Vždy doporučuji, aby pracovní doba v takových případech byla 3 hodiny denně. Důležité však je, že je sledován rozsah pracovních aktivit, ale není sledován příjem z výdělečné činnosti. Tudíž lze situaci nějak řešit.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji