Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz k PID

Autor Krejčířová
Předmět dotaz k PID
Dotaz

Dobrý den. Chtěla bych se Vás zeptat.Manžel má PID zhruba 14 let.V současné době pobírá i bezmocnost 1. stupně.Chci se zeptat,zda by si mohl přivydělat třeba  prací na internetu,nebo domácí prací nějakou korunu ?

Děkuji Vám za odpověď. S pozdravem Krejčířová D.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krejčířová,

pokud má Váš manžel PID s dodatkem, že je osobou, která může pracovat za zcela mimořádných podmínek, potom by mohl plně pracovat bez nebezpečí, že přijde o důchod. Pokud však uvedenou větu nemá v rozhodnutí o přiznání PID, doporučuji pracovní aktivity asi v rozsahu jedné třetiny pracovního úvazku.

S pozdravem Václav Krása