Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz k péči o dceru

Autor Renata
Předmět Dotaz k péči o dceru
Dotaz

Dobrý den,

mám dotaz ohledně vedlejší činnosti na živnost a péče na dceru.Dceři byl přiznán II. stupeň a dojíždíme do školy vzdálené 100km.Zajímá mě,pokud bych mě vedlejší příjem na živnost,protože zaměstnání pro mě prostě nikde není,ani z časových důvodů,kdy dcera je ve škole do 12.00.Zda bych si platila zdr.i soc.pojištění sama,když ho za mě teď platí stát.A dále mě zajímá,zda bych přišla o tento příspěvek,kdyby navštěvovala internát na této škole od pondělí do pátku,který se tedy musí samozřejmě platit a tudíž bych přišla o jediný náš příjem?Docela mi připadá,že stát vlastně nutí lidi,ketří pobírají tyto dávky,aby vlastně nic nedělali a žili v nuzných podmínkách.Možná by měli posuzovat případ od případu,než zahrnout všechny do nějakých kolonek,které vytvoří někdo,kdo se zřejmě nikdy nestaral o nemocné dítě,které potřebuje péči.

Děkuji za odpověď a přeji Vám krásný den.

Jedličková

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jedličková,

z každého příjmu, který je z výdělečné činnosti se platí zdravotní a sociální pojištění. Vyjímkou je dohoda o provedení práce, kdy může občan vykonat nějakou práci jednorázově v maximálním rozsahu 150 hodin ročně. Takže pokud budete pracovat na živnostenský list, tak musíte platit minimální zálohu na zdravotní a sociální pojištění.

S pozdravem Václav Krása