Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz k ČID

Autor Fajkšová T.
Předmět Dotaz k ČID
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

prosím Vás o Váš názor. Pracuji jako sociální pracovnice OSPOD.

V lednu t.r. mi byl přiznán ČID I. stupně pro onemocnění páteře v bederní oblasti - vertebrogenní algický syndrom bederní páteře s těžkou statodynamickou dysfunkcí při volné retrolistéze s kořenovým zánikoovým syndromem, v r. 2011 plickní embolie.

V posudku o invaliditě- výsledek posouzení zdravotního stavu a míry poklesu pracovní schopnosti je uvedeno, že

jsem schopna vykonávat soustavnou výdělečnou činost jen spodstatně menšími nároky na telesné schopnosti

vykonávat soustavnou výdělečnou činnost jen v podstatně menším rozsahu a intenzitě

V posudkovém zhodnocení dále uvedeno: schopna práce sociální pracovnice ve zkráceném úvazku.

e postačující, když mi nebude zkrácena pracovní doba, ale jen dojde ke snížení rozsahu terénních pracovních povinností s větší částí práce v kanceláři nebo je nutné snížení pracovní doby. Děkuji Fajkšová

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fajkšová,

posudkový lékař při opětovném posuzování míry invalidity nepochybně bude sledovat rozsah Vašeho pracovního úvazku. Posuzuje se rozsah pracovního úvazku, ale neposuzuje se výše odměny. Myslím si, že se to dá s Vaším zaměstnavatelem nějak dohodnout, tak abyste splnila kritéria posudkového lékaře a zároveň nepřišla o peníze.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji