Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz: inv.osoba s ŽL x chráněná dílna

Autor Magda Link
Předmět dotaz: inv.osoba s ŽL x chráněná dílna
Dotaz Dobrý den, zajímalo by mne, zda může osoba v částečně ID, která má živnostenský list nezrušený (přesto ze zdravotních důvodů nemůže vykonávat tuto činnost) a není na ÚP evidovaná (nechtějí na ÚP evidovat již těžce nemocné osoby), pracovat v chráněné dílně. ___ Osoba prošla úspěšně pohovorem v chráněné dílně, počítají s jejím nástupem, avšak má ŽL. Mohou chráněné dílny zaměstnávat osoby v částečném inv.důchodu s ŽL? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Linková,

osoba, která má vlastní ŽL může pracovat i v normálním zaměstnaneckém poměru. POkud má Částečný ID taK NENÍ NIJAK OMEZENA VE SVÝCH AKTIVITÁCH. Jako vlastník ŽL nemůže být evidována na ÚP jako uchazečka o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása