Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ID

Autor Katka
Předmět Dotaz ID
Dotaz

Dobrý den pane Krása, dne 12.2.v 11.39 jste odpovídal paní Renerové na dotaz k ID. Tam jste odpověděl, že doba pobírání ID I. st je započítána jako odpracovaná doba. Ale to tak přece není. Já sama mám ID I. st. a bylo mi řečeno, že za mě stát platí zdrav. pojištění, ale ne sociální??????????

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Katko,

máte pravdu, to jsem se zřejmě spletl. Započítávána do odpracované doby je pouze doba, pokud je příjemce ID I: stupně zároveň veden jako uchazeč o zaměstnání na ÚP. U osob mladších 55 let je započítáván pouze jeden rok do odpracované doby. U osob starších 55 let jsou započítávány 3 roky v evidenci ÚP. Omlouvám se.

S pozdravem Václav Krása