Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ČID

Autor Jitka
Předmět Dotaz ČID
Dotaz

Dobrý den pane Krása

Mám ČID I.st pro těžkou poruchu sluchu. Po roční evidenci uchazečů o zamestnání, jsem byla vyškrtnuta( nic se pro mne nenašlo). Je třeba si platit sociální a zdravotní pojištění? Udělala jsem si rekvalifikaci na modeláž nehtů, ale většina studii zamětnává na základě živnostenského listu. Pokud si jej udělám, hrozí mi odebrání ČID?

Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jitko,

při pobírání ČID si nemusíte platit sociální a zdravotní pojištění. Problém je pouze v tom, že Vám nejsou počítány roky do nároku na starobní důchod. To byste si musela platit  minimální pojištění. Při ČID můžete  mít živnostenské oprávnění a nehrozí Vám jeho odebrání.

S pozdravem Václav Krása