Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ČID

Autor Merta Miroslav
Předmět Dotaz ČID
Dotaz

Dobrý den pane Krása,po měsíci registrace na Úřadu práce mě byl přiznán ČID.Budu ještě zbylé čtyři měsíce pobírat současně čid i dávky podpory v nezaměstnanosti jelikoš nemůžu najít odpovídající práci?Je mi 46 let,podporu můžu pobírat 5 měsíců.Nabízí se mi práce na Dohodu o pracovní činnosti.Zajímalo by mne zda s této činnosti budu v případě nemoci pobírat nemocenské dávky a zda budu muset podávat daňové přiznání.Za odpověd' předem děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Merto,

dávky podpory v nezaměstnanosti jsou vypláceny i při pobírání ID.

S pozdravem Václav Krása