Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Mirka
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den,mám dotaz. Pobírám PID z roku 2003 podle §39 odst.1,písmeno a) zák.č. 155/95 Sb.v platném znění. Dále mám Rekomandaci od 30.4.2002, kde jsem byla uznána občanem se změněnou pracovní schopností. V důsledku mého zdrav.postižení nejsem schopna vykonávat zejména tyto práce: Je nadále neschopna práce fyzicky náročné,v nepříznivých klimatických podmínkách a neschopna práce v infekčním prostředí. Mohla bych tedy pracovat v sedavém zaměstnání 4-6 hodin denně,aniž by mi byl snížen důchod, když už jsem pár let bez kontrol? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mirko,

protože v přiznaném ID III. stupně nemáte poznámku o tom, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných pracovních podmínek, tak bohužel musíte si hlídat rozsah pracovní činnosti vzhledem k Vašemu ID. Vždy doporučuji, aby pracovní doba nebyla delší než 3 hodiny denně. Jinak hrozí snížení či odebrání ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.