Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor renataknor
Předmět dotaz
Dotaz

Dobry den , muj dotaz se tyka  invalidniho duchodu .Jiz rok jsem v pracovni neschopnosti ,narok na davky nemocenske mi konci  17.2  2009. Jeste stale jsem v pracovnim pomeru na dobu neurcitou. Byla jsem pred lpk , kde mi priznali plny invalidni duchod na jeden rok .Zajimalo by me ,jestli si mohu k plnemu id  privydelat, nebot jsem slysela ,ze od noveho roku jsou v teto oblasti zmeny .Zamestnavatel mi nabidl lehci praci na zkraceny pracovni uvazek. Rozhodnuti o id mi jeste neprislo .Timto dotazem bych se jen chtela informovat jake mam moznosti. Dekuji  Knorrova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Knorrová,

zákon přesně neupravuje, zda uživatel plného invalidního důchodu může či nemůže pracovat na plný úvazek. Záleží vždy na posouzení posudkové komise. Vzhledem k charakteru důchodu, který Vám byl přiznán tj. na dobu omezenou 1 roku, bych doporučoval přijmout nabídku zaměstnavatele a pracovat na kratší úvazek.

S pozdravem.

Václav Krása