Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Pavlína Habásková
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den. Chci se optat na toto: Je mi 54 let. Asi 12 let jsem byla v plném invalidním důchodu. Ten mi byl letos v březnu změněn na ID 1.stupně. Jelikož zdravotní problémy trvají, nemohu žádné zaměstnání najít. Nyní jsem vedena 8 měsíců na UP. Nevím jak dlouho budu doma bez práce. Do starobního důchodu mám cca 7 let. Chci se optat z čeho a za jaké období mi bude starobní důchod vypočítán. Děkuji za Váš čas a odpověď. Habásková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Habásková,

důchod Vám bude stanoven podle Vašich příjmů z celoživotní pracovní aktivity a dále z všeobecného vyměřovacího základu, po dobu kdy nejsete zaměstnána. protože je Vám 54 let, tak Vám bude rok evidence na ÚP počítán do odpracované doby nároku na důchod. Po 55 letech jsou počítány 3 roky této evidence. Pokud jste neměla žádnou pracovní aktivitu, tak Váš důchod bude pravděpodobně ve výši Vašeho PID.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.