Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor jiří Vinkler
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den. Mám dva dotazy. A: pořád se hovoří o nějaké právní ochraně u zaměstnanců v čid, při propouštění ze zamněstnání/z jakéhokoliv důvodu/. Je prosím něco takového? Jak se bránit jsou-li na pracovišti mladší a zdraví lidé.B.jsem nar.1951 a od r. 1981 jsem v čid. O starobni důchod chci požádat až před dovršením 65roku, neb po dovršení 65 let by mi byl vyplácen sd.v takové výši v jake by byl v té době čid.tedy bez přepočítaní. Prosí ještě jednou poraďte. Mockrát děkuji Vinkler

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vinklere,

zvláštní ochrana zaměstnanců, kteří pobírají ID není. Musíte vše projednávat s Vašim zaměstnavatelem a možná mu i vysvětlit Vaše představy o dalším zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása