Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Karel
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den,

prosím o radu,

jsem pracovník v soc.službách - zástupce ředitele v zařízení pro mentálně postižené a byla mi diagnostikována těžká forma cronovy choroby. Byla mi přiznána invalidita třetího stupně - není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.Pokles pracovní schopnosti nejméně o 70 procent a není schopen výdělečné čínnosti za zcela mimořádných podmínek.

Muj dotaz zní: musím ukončit pracovní poměr (i když mi zaměstnavatel vyšel vstříc s pracovní dobou,náplní práce atd) nebo mohu dále být v pracovním poměru?

Děkuji za odpověď K.C.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

je zvláštní, že při tomto onemocnění Vám nepřiznali možnost pracovat za zcela mimořádných podmínek. V zásadě nemusíte ukončovat pracovní poměr, ale Vaše pracovní doba by neměla přesahovat 1/3 pracovního úvazku. Jinak se vystavujete nebezpečí, že při příští kontrole Vám bude snížen stupeň invalidity.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.