Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Julie Čerešnová
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý večer pane Kráso chtěla bych se zeptat.Syn je zbaven ůplně nesvépravnosti k/ právním ůkonům/.Jsem jeho opatrovník.Je mu 20let.Měl by za těchto okolností nárok na celý invalidní důchod?A já jako opatrovník pobírala bezmocnostní částku.I kdybych chodila do práce?Děkuji Čeresnová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní  Čerešnová,

podle toho co píšete by mohl mít syn nárok na PID. Také  by mohl obdržet  příspěvek na péči. Je důležité, abyste se jako opatrovnice dostavila na OSSZ a odbor soc. péče ve Vaší obci s rozšířenou působností..

S pozdravem Václav Krása