Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Kumhala Bohuslav
Předmět dotaz
Dotaz

 Dobrý den,

 Jsem invalidní dle § 39. Jde o ivaliditu třetího stupně dle § 39 odst. 2 písm.c ) Nadále není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Občas vypomáhám v org. na ,,dohodu o prac.činnosti" asi 20-30hod.měsíčně, ale ne každý měsíc- cca 6měsíců v roce. Poraďte mi prosím, zda neriskuji odebrání plného ID a zda mohu takto vypomáhat? Pokud by bylo riziko odebrání, zda mám výpomoc ukončit. Letošní rok jdu na přezkum ke komisi-nerad bych něco porušil.

Děkuji za radu a odpověď

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kumhalo,

nemusíte se ničeho bát. Vaše pracovní aktivita je malá a neměl byste mít problémy s ID.

S pozdravem Václav Krása