Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jarmila Rašticová
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den,jsem v ID 1.stupně od února letošního roku. Jsem v evidenci ÚP,a tato mi končí koncem dubna. Našla jsem si práci,ale nový zaměstnavatel chce,aby jsem zůstala zaregistrovaná na úřadu práce,a pracovala u něj jen brigádně,aby za mě nemusel odvádět peníze. Tvrdí mě,že nemůžu pracovat celých 8 hodin,a nemůže mě platit plnou mzdu,prý přijdu o ID. Nerozumím tomu,ale tento postup se mě nelíbí. Pokud jsem v ID 1.st. mám nějaká finanční omezení? Kolik hodin denně můžu pracovat?, děkuji

 

Odpověd na dotaz:

Vážená pan Rašticová,

jedná se o podvod. Jakmile by to ÚP zjistil, okamžitě Vás vyřadí z evidence ÚP a zároveň ztratíte nárok na případné odstupné z pracovního poměru. proto Vám ve vlastním zájmu doporučuji, abyste na toto nepřistoupila.

S pozdravem Václav Krása