Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Miloš
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den pane doktore Kráso.Mám k Vám 2 dotazy,ten první je že jsem v PID.bez ZTP- TP. mám rozhodnutí od OSSZ,ale to je jedinný doklad co mám o duchodu.Tak zda je možno ještě dostat nějaký jiný jako např.prukazka a pod.A ten druhý je že scháním nějakou práci,ale všude se mě optají zda jsem na Úřadu práce a hotovo, tak zda mužu se nahlásit tam nejdřív i když jsem v PID.Díky za odpovězení a spozdravem M

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Miloši,

nejsem žádný doktor. Rozhodnutí o přiznání ID III. stupně nezakládá další nároky. Pokud se domníváte, že vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu máte nárok na průkazku ZTP nebo ZTP/P, je nutné o ni požádat na ÚP. S průkazkou jsou spojeny další možnosti dávek.

Pokud nemáte v rozhodnutí o přiznání ID, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných pracovních podmínek podle § 39, odst. 4, písmene f), zákona č. 155/1995 Sb. , o důchodovém pojištění, tak opravdu nemůžete být opravdu zaregistrován na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, ale pouze můžete být registrován jako zájemce o zaměstnání.

Ve spolupráci se Seznamem.cz jsme otevřeli portál, kde v sekci práce naleznete nabídku pod názvem Práce pro OZP.

S pozdravem Václav Krása