Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Alena
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,20.dubna mi končí pracovní smlouva,jsem v plném invalidním důchodu ,můžu jít na nemocenskou a jestli ano komu mám dát papíry .Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

i při PID je možné pobírat dávky v nemoci, ale pouze maximálně 70 dní v roce. Doklady o pracovní neschopnosti musíte odevzdat svému zaměstnavateli. Pokud chcete být v PN až po ukončení pracovního poměru tak Vás upozorňuji, že u pracovní smlouvy na dobu určitou to není možné.

S pozdravem Václav Krása