Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Zita Darebníčková
Předmět dotaz
Dotaz

dobrý večer pane Krása,měla bychna Vás opět dotaz
 
přítel je v ID I, stupně, vsoučasné době je veden v evidenci na ÚP, v únoru si zlomil ruku a v současné době je v prac. neschopnosti
dnešního dne se mu naskytla možnost podepsat dohodu o provedení práce-účinnost je ale k dnešnímu dni do 31.12.2012, na kontrolu klékaři má jít 2.4.2012,nebude s tím nějaký problém??? při dohodě musí být i nadáleveden v evidenciÚP,jak je to př idohodě o provedení práce s daní z příjmu
 
 
 
velmi pěkně děkuji apřeji příjemný zbytek dnešního dne
 
 
Zita Darebníčková
 
 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Darebníčková,

s podepsáním smlouvy při pracovní neschopnosti není problém. Pokud však Váš přítel bude pracovat pravidelně a bude dostávat pravidelnou odmenu, tak tuto skutečnost musí hlásit na ÚP. Z odměny mu bude samozřejmě srážena daň z příjmu.

S pozdravem Václav Krása