Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor vaclav
Předmět dotaz
Dotaz

 Dobrý den     Od lonskeho roku pobírámČID 2.stupen. Jsem zaměstnán. V roce 2011 v květnu jsem byl na operaci krční páteře a od doby jsem v pracovní neschopnosti.Blíží se doba kdy mi končí podpurčí doba 380 dní.Mám stálé problémy a bolesti.Ošetřující lékař mi doporučil abych do zaměstnání ještě nenastupoval.Jak mám dále postupovat.          Děkuji za radu.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Václave,

podpůrčí doba může být prodloužena na 760 dní. To znamená, že Váš ošetřující lékař by měl požádat o prodloužení podpůrčí doby krajského revizního lékaře Vaší zdravotní pojišťovny. Mohl byste také zkusit požádat o přiznání ID III. stupně. Pokud by Vám byl přiznán, tak byste mohl mít problém s tím, že byste nemohl pracovat na celý úvazek ve Vašem zaměstnání. Takže záleží na vašem rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása