Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Lenka
Předmět Dotaz
Dotaz

Vážený pane Kráso,dnes mi byl přiznán plný invalidní důchod,takže jsem úplný začáítečník a nevím tedy na co vše mám nárok a hlavně bych se chtěla zeptat,jestli je možné si k PID něco málo přivydělávat,zatím ještě nevím kolik důchodu mi bude vypláceno a mám jen strach,abych se uživila.Slyšela jsem,že bych si mohla na svazu invalidů zažádat o nějaké příspěvky,jestli by jste mi mohl poradit o co bych si mohla požádat a poradil mi co vlastně čerstvý invalida má vše udělat a zařídit.Moc děkuji za odpověď,Lenka Mazurová

Odpověd na dotaz:

Váážená paní Mazurová,

pokud na rozhodnutí budete mít uvedeno, že nejste osobou, která může pracovat za mimořádných púodmínek podle § 39, odst. 4 písmene f) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, tak Vám doporučuji, abyste pracovala nejdéle 1/3 pracovního úvazku. Z PID Vám neplynou další požitky ani kompenzace. Ty můžete získat v případě, že Vám bude přiznána průkazka ZTP či ZTP/P. Žádost o tuto průkazku se podává na ÚP.

S pozdravem Václav Krása