Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Alena
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý večer,ráda bych se Vás zeptala jestli když máte celý invalidní důchod Vám může zaměstnavatel nařídit osmi hodinovou pracovní dobu.Někde jsem četla,že se dělá nejvíc 6hodin.Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

při pobírání ID vždy doporučuji pracovat maximálně na jednu třetinu pracovního úvazku. Pouze, pokud má příjemce v rozhodnutí o ID uvedeno, že může pracovat za mimořádných pracovních podmínek, může pracovat na plný úvazek. Ve Vašem případě byste se mohla také bránit tím, že plný pracovní úvazek může poškodit Vaše zdraví.

S pozdravem Václav Krása