Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Ivana
Předmět dotaz
Dotaz

dobry den,

chtěla jsem se zeptat,když někdo bere Rentu,ma chorobu z povolaní, a pobira častečny důchod, proč musi byt zaevidovany na ůřadě prace,když nemože pracovat aby nepřišel o rentu,nebo može minimalně pracovat?        děkuji vám že mi odpovite     Barabaš

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivano,

renta nahrazuje ušlý výdělek a tudíž se snižuje o částku, kterou si vyděláte při pracovní činnosti. Nic nevím o tom, že byste musela být povinně registrován na úřadě práce jako uchazeč o zaměstnání. Takovou povinnost máte pouze v případě pobírání některých sociálních dávek, ale určitě ne, protože pobíráte rentu.

S pozdravem Václav Krása