Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Eva
Předmět dotaz
Dotaz

 Dobry den,

Když se zažadá o častečny invalidní důchod, to se počita od toho dne,kdy to žadá na socialním zabezpečení ? Nebo až to posoudí posudková  komise. To myslim tim,že to požadá a komise bude třeba za měsíc  a ona, to schvalí,tak se to počita od toho schvalení.  

                                                                                                      Děkují za odpověd   Eva 

                                                                                                              

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

pokud Vám bude přiznán částečný invalidní důchod tak Vám bude přiznán od data, kdy jste požádala o částečný invalidní důchod a nikoliv od rozhodnutí posudkové komise. Pokud jednání o přiznání ČID se prodlužuje tak nemá vliv na datum přiznán důchodu.

S pozdravem.

Václav Krása