Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Petr Lukavský
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den,chtěl bych se zeptat.Pobírám invalidní důchod 3.stupně a pracuji v chráněné dílně.Můj dotaz je zda invalidní důchodci mohou dělat v úkole,jestliže firma dostává dotace na jednotlivého zaměstnance,jakým způsobem a komu jsou vypláceny? Dále bych chtěl vědět,jak fungují propustky k lékaři,zda je to nějakým způsobem omezené? předem Vám moc děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Lukavský,

i v chráněné dílně se může pracovat v úkolu. Dílna pravděpodobně dostává na každého pracovníka podle vyplacené mzdy, maximálně 8000,- korun. Propustky k lékaři jsou stejné jako na jiných pracovištích.

S pozdravem Václav Krása