Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Marie
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den, měla bych dotaz .Pobírám invalidní důchod 2 stupně.Bohužel sehnat zaměstnání je nemožné.Je výhodnější pracovat na částečný úvazek za minimální mzdu,nebo je lépe nepracovat?Jak by se mi to projevilo ve starobním důchodu,co je momentálně výhodnější?Je mi 55let.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

vždy je výhodnější pro Vás pracovat, protože příjem, který budete mít nyní k Vašemu ID nikdy už v důchodu nedoženete. Na výši starobního důchodu by se to nemělo nijak projevit.

S pozdravem Václav Krása