Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DOTAZ

Autor Kubalová
Předmět DOTAZ
Dotaz Dobrý den, pane Krása můžete mi prosím sdělit zda u ID II.stupeň je hrazeno sociální pojištění státem či nikoliv.Děkuji Vám. Kubalová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kubalová,

při pobírání ID jakého koliv stupě je hrazeno zdravotní pojištění. U sociáklního pojištění není nikdy přímo platba pojištění. U III. stupně ID se započítávají všechny roky, u I. a II. stupně se do nároku na starobní důchod započítává pouze doba v případě, že nemá zaměstnání a je v evidenci ÚP. Ato tak, že do 55 let věku 1 rok a nad 55 let věku 3 roky.

S pozdravem Václav Krása