Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jirka
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den pane předsedo.

Jsem v plné invalidním důchodu (3.stupeň) a mám možnost jsi přivydělat v chráněné dílně ale mám obavy abych nepřišel o důchod.Pracuje se 8 hodin a 5 dnů v týdnu.Děkuji za odpověd.

 

                                                                                                                 S pozdravem

                                                                                                                  Skřivánek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Skřivánku,

pokud nemáte přiznán ID, kde je uvedena věta, že jste schopen pracovat za mimořádných pracovních podmínek, tak Vám nedoporučuji, abyste pracoval plný pracovní úvazek. Opravdu byste mohl přijít o III. stupeň ID. Vždy doporučuji, aby při pobírání ID III. stupně byla pracovní aktivita v maximálním rosahu 1/3 pracovního úvazku.

S pozdravem Václav Krása