Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Květa
Předmět Dotaz
Dotaz

Vážený pane Kráso!

Před rokem ke dni 26.10.mi byl přiznán invalidní důchod třetího stupně,s tím,že mi bude za rok odebrán.Předtím jsem měla důchod druhého stupně.Ze zaměstnání kde jsem pracovala jsem musela dát výpověď,ale jelikož jsem samoživitelka,našla jsem si práci v chráněné dílně na 30 hod.týdně.Jelikož mám v posudku napsáno že nejsem schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek,tak zřejmě o tento důchod přijdu že?Jak se postupuje dál když si mě pozvou a důchod mi odeberou?

Moc děkuji za vaší odpověď a za vše co pro lidi děláte!

S pozdravem Květa

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

pokud by Vám byl sníížen ID na I. či II. stupeň, nebo Vám bude zcela odebrán, doporučuji Vám podat námitku, která se podává na ČSSZ prostřednictvím OSSZ. V každém případě Vám doporučuji se okamžitě přihlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, abyste nebyla dlužna na zdravotním pojištění.

S pozdravem Václav Krása