Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Landová Gabriela
Předmět dotaz
Dotaz

Vážený pane Kráso,

mám dceru, která je plně invalidní dle §39 odst.1 písm.a) zák.č.155/1995 sb.Schopnost soustavné výdělečné činnosti snížená nejméně o 66%.Vystudovala AVU.K PID by si chtěla přivydělat prodejem obrazů jako OSVČ.Jaké má prosím možnosti,nebyl by to zřejmě pravidelný příjem .Pokud se dostaví ataka nemoci, nemůže malovat, mají invalidní OSVČ stejné povinnosti jako ostatní ?

děkuji za odpověď          Landová Gabriela

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Landová,

důležité je, aby Vaše dcera dokázala prokázat, že její tvorba není soustavná výdělečná činnost. Pokud by se jednalo o soustavnou výdělečnou činnost, mohla by mít problémy při kontrole míry invalidity. Pokud bude pozvána na kontrolu, je nezbytné aby uvedla, že pracuje nejvýše tři hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása