Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jana
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, jsem invalidní 1.st. Je mi 51 let,  již 2 roky nemůžu najít práci, přestože jsem vysokoškolák. Chtěla bych se zeptat, jestli skutečnost, že jsem invalidní musím uvádět v životopise, protože tato skutečnost mnoho zaměstnavatelů odradí. Děkuji za odpově'd. Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

problém spočívá v tom, že když takovou skutečnost neuvedete, tak poškozujete zaměstnavatele a on se to stejně dozví od ČSSZ. Možná byste měla postupovat tak, že byste tuto věc oznámila až při pohovoru v rámci výběrového řízení. Neuvádět tuto věc předem. Například v životopise. Tato věc není součástí životopisu.

S pozdravem Václav Krása