Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Platošová
Předmět Dotaz
Dotaz

Přeji dobrý den p.Kráso. Chtěla bych se  Vás zeptat: byl mi přiznán ID III. stupně pokles pracovní schopnosti nejméně o 70% a není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Jsem samoživitelka, na soc.dávky však nedosáhnu. Abych uplatila nájem a uživila mě i dítě potřebuji nějaký vedlejší příjem. Může mě zaměstant chráněná dílna, nebo živnostník aby na mně od ÚP dostali příspěvek 8000Kč/měs. a na kolik hodin denně? Jsou shopni mi nabídnout práci doma na pc nebo telefonovat, kterou bych zvládla. Děkuji za odpověď i za vše, co pro nás hendikepované děláte. Platošová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Platošová,

při pobírání ID III. stupně vždy doporučuji maximální pracovní úvazek ve výši jedné třetiny úvazku.

S pozdravem Václav Krása