Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor kuna o.
Předmět dotaz
Dotaz dobrý den ,prosim vás, musí posud.lékař mě napsat pracovní rekomandaci? jsem v id 1stupně pod písmenem b-zřejmě označení pohybového aparátu že? a chodím do práce na 8h v každodeních bolestech ale vydržím to tam, peníze potřebuju, důchod mi nestačí. Je brán v potaz v dnešní době ještě pokles práceschopnosti ?jsou nějak kráceny finančně důchody?když pracuji? mám trvalé následky a stav zlepšení není možný.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kuno,

moc bych k posudkovému lékaři nechodil pro pracovní rekumandaci, aby Vám nezačal zkoumat, zda máte oprávněněn přiznán I. stupeň ID. V poslední době všichni posudkoví lékaři rádi odebírají ID, z tohoto důvodu Vám doporučuji dohodnout se se zaměstnavatelem na úpravě pracovní doby či pracovních podmínek tak, abyste při Vašem zdravotním stavu dokázal plnit pracovní úkony.

S pozdravem Václav Krása