Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jana Semorádová
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda může zaměstnavatel nařídit zaměstnanci práci přesčas i v případě, že se jedná o zaměstnance se změněnou pracovní schopností. Případně bych požádala o nějaký odkaz buď na Zákoník práce nebo Zákon o zaměstnanosti, kde se toto konkrétně píše.

Předem děkuji za zodpovězení dotazu.

S pozdravem

 

Jana Semorádová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Semorádová,

ve Vašem případě je důležité, zda pracujete na plný úvazek, zda máte ČID nebo PID. Z tohoto důvodu je vhodné Váš případ konzultovat telefonicky s právní pradnou NRZP ČR ( JUDr. Dreslerová ), tel: 266 753 422.

 

Děkuji za pochopení.

S pozdravem.

Václav Krása