Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor pavel jandoš
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den,mám invalidní duchod 1 stupně,chtěl jsem se zeptat jestli se počítají léta na starobní duchod,při pobírání Inval.duchodu 1 stupně,protože jsem na pracovním uřadě a pobírám k duchodu rentu po pracovním urazu.A jestli se bude od nového roku valorizovat i renta?Dějuji za odpovědi.Jandoš.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jandoši,

při pobírání ID I. stupně se nezapočítávají roky do nároku na starobní důchod. V případě, že Vám je méně než 55 let, tak v evidenci ÚP je Vám započítáván pouze rok nároku na starobní důchod. V případě, že je Vám více jak 55 let, jsou Vám započítávány 3 roky nároku na starobní důchod. při pobírání ID I. stupně za Vás stát pouze hradí zdravotní pojištění. Váše rent se bude od nového roku valorizovat stejně jako ostatní důchody o 3,7 %.

S pozdravem Václav Krása