Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Josef Derfler
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak to je a kdo vlastně rozhodne jestli dostanu a nebo b zdavotního stavu a už by bylo konečně to jasně určit mám A tak že nesmím dělat ani brigádu ale stejnej pacient s označením B se stejnou diagnozou muže dělat tomu nerozumím a asi by to chtělo pro lidi takhle postižený vyvíjet větší zájem aby se konečně všecno sjednotilo a bylo to jasný pro každýho výklad každej říká něco jinýho. dekuju

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Derflere,

o tom zda občan bude posouzen jako osoba s těžkým zdravotním postižením, která může nebo nemůže pracovat za mimořádných pracovních podmínek rozhoduje posudkový lékař. Souhlasím však s Vámi, že je zcela neprůhledné, kdy osoba má přiznán statu jedné nebo druhé skupiny. V zásadě platí to, že pokud je stav trvalý a stabilizovaný, tak se přiznává statut osoby, která může pracovat za mimořádných pracovních podmínek.

S pozdravem Václav Krása