Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Radka
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,mám čid,v současné době jsem na úřadu práce,měla jsem dva roky péči o osobu blízkou,chtěla jsem se zeptat,jestli musím být evidovaná,když mi po půl roce skončí vyplácení podpory v nezaměstnanosti,kdo mi bude platit pojištění,když mě z evidence vyřadí,mám skoliozu páteře,nemohu tudíž dělat,ani dvanáctky,ani dvousměnný provoz,protože práce na méně hodin prostě není,ani asi organizace,pro postižené lidi,kteří by mi nabídli dom.práci.Mám nízký invalidní důchod,tak ani netuším,z čeho by jsem zdravotní pojištění platila,kdyby mě z úřadu práce vyřadili,o což se úřad práce po delší době evidence snaží.Ve svém věku 37 let,bych ráda pracovala,vím,že pak budu mít nízký důchod,ale nevím,jak to udělat,protože prostě v Jižních Čechách pro čid práce není.Děkuji za odpověď,s pozdravem a přáním hezkého dne,Sulanová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sulanová,

jako příjemce ČID nemusíte platit zdravotní ani sociální pojištění. Zdravotní pojištění za Vás platí stát.

S pozdravem Václav Krása