Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Kysučanová
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den,pane Kráso mám takový dotaz.Pobírám částečný ivalidní důchod a chodím do zaměstnání,kde pobírám minimální mzdu.Chtěla bych vědět jest-li se mě bude starobní důchod počítat jen z té minimální mzdy nebo i z ČI důchodu.Uznáte že z minimální mzdy by to byla almužna.Nárok na starobní důchod mám v r.2010.A mám ještě jeden podobný dotaz ,můj švagr má uznanou nemoc z povolání jeho výdělek je také na hranici minimální mzdy,podnik mu doplácí do průměrné mzdy,chtěl by vědět z čeho se mu bude vypočítavat důchod.Děkuji za vaší odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kysučanová,

starobní důchod Vám bude vypočítán pouze z Vašich skutečných příjmů z pracovní činnosti pokud ovšem Váš ČID nebude vyšší. Potom by Váš starobní důchod byl stanoven ve výši ČID.

S pozdravem Václav Krása