Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Věra
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den,pane Kráso,chtěla bych se jen zeptat zda nový zaměstnavatel může odmítnout se mnou podepsat pracovní poměr z důvodu,že mám ČID.Včera se mi stalo,že v jednom supermarketě mi nabídli práci jako vedoucí jednoho úseku,vyhovovala jsem jim po všech stránkách,ale když jsem se zmínila,že mám ČID,tak mi řekly,že bohužel se mnou smlouvu nepodepíší,protože centrála jim zakazuje takové lidi zaměstnávat.Nechci se hádat nebo třeba soudit,jen se domnívám,že na to nemají právo a je to i nezákonné.Vaše odpověď je jen pro mě a já se s ní nebudu nikdo ohánět.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Věro,

Váš případ je jasnou diskriminací a neměla byste to nechat být. Zaměstnavatel nemá právo odmítnout uzavření pracovního poměru z důvodu pobírání ČID.  Vůbec tomu nerozumím, protože při pobírání ČID není nijak sledován příjem ani  rozsah pracovní doby,  nehledě na skutečnost, že zaměstnavatel může  při zaměstnávání osoby pobírající ČID  uplatnit  slevu  na dani z příjmu.

S pozdravem Václav Krása