Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor lohonka
Předmět dotaz
Dotaz

v roce 1998 jsem měl pracovní úraz,otevřené zlomeniny na levé noze.V roce 2008 mi byl přiznán částečný invalidní důchod a od té doby jsem v práci povážován jako nadbytečný a hrozím mi i propuštění z důvodu mé ne stoprocentní pohyblivosti.Jak bych měl postuúpovat v případě propuštění zaměstnavatelem a jaké mám nároky,jelikož z důvobu následku pracovního úrazu,nemám takovou šanci sehnat odpovídající zaměstnání,jako zdraví člověk.Je mi 56 let

Díky za odpověď Lohonka Ivo

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Lohonko,

pokud plníte pracovní povinnosti, tak Vás zaměstnavatel nemůže propustit z důvodu zdravotního stavu. Jednalo by se o přímou diskriminaci. Doporučuji Vám, abyste zaměstnavatele upozornil na možnost diskriminace Vaší osoby. Pokud by Vám skutečně hrozila propuštění z důvodu zdravotního stavu, obraťte se prosím na poradnu NRZP ČR. poradna@nrzp.cz, tel.: 266 75 3431.

S pozdravem Václav Krása